Praca elastyczna najbardziej pożądanym świadczeniem pozapłacowym wśród pracujących rodziców

Nowe badania przeprowadzone przez Regus - globalnego dostawcę przestrzeni do pracy - sugerują, że coraz więcej rodziców będzie oczekiwać od pracodawców możliwości pracy elastycznej.

Badanie wykazało, że 85% pracujących rodziców zrezygnowałoby z innych świadczeń pozapłacowych na rzecz pracy elastycznej, a według 81% ankietowanych największą zaletą takiej formy pracy jest lepsza równowaga między życiem zawodowym i prywatnym. 

Główną zaletą korzystania z elastycznych przestrzeni do pracy, zwanych czasami coworkingiem, jest ich dostępność. Dzięki dużej selekcji sieci biur, rodzic może pracować bliżej domu, redukując tym samym czas dojazdu do pracy. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę Regus wśród pracujących rodziców, najwięcej ankietowanych (71%) wolałoby spędzić czas, który traci na dojazdy, z rodziną, a 38% chciałoby poświęcić go dla siebie, np. uprawiając ulubiony sport lub spotkać się z przyjaciółmi. 

Pracodawców powinien zainteresować fakt, że elastyczne opcje pracy stają się priorytetem dla pracujących rodziców. 96% z nich twierdzi, że zatrudniłoby się u pracodawcy, który w ramach pakietu świadczeń pozapłacowych umożliwia pracę elastyczną, a 74% utrzymuje, że jest gotowych podjąć inną pracę, jeśli można ją wykonywać w wielu różnych miejscach. 

Jak mówi Rafał Gabteni - Regus Area Director na Polskę: „Obecne tempo pracy może utrudniać zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Pracujący rodzice mają zatem szczególnie trudne zadanie. Rozwiązaniem może być korzystanie z elastycznej przestrzeni do pracy, co pozwala skrócić czas dojazdu i dopasować grafik do swoich potrzeb. Liczba rodziców zainteresowanych korzyściami związanymi z pracą elastyczną stale wzrasta, więc pracodawcy powinni spodziewać się, że coraz więcej pracujących rodziców będzie oczekiwać takiej możliwości”. 

Wydawałoby się zatem, że praca z domu jest marzeniem większości rodziców. Jak zauważa jedna z naszych Klientek: "Praca z domu to dla mnie niezaprzeczalna oszczędność czasu. W przeszłości na dojazdy do pracy poświęcałam co najmniej kilkadziesiąt minut. Praca taka ma jednak swoje minusy, które szczególnie mogą doskwierać osobom lubiącym pracę w zespole. Ja uwielbiam konfrontować swoje pomysły z innymi jak i cenię sobie po prostu biurowe pogaduszki przy kawie. W moim przypadku, idealnym rozwiązaniem okazała się doraźne wizyty w elastycznych biurach. W pracy cenię sobie najbardziej komfortowe warunki pracy, dostępność do potrzebnych mi przedmiotów użytkowania i miłą atmosferę. Regus tego dostarcza.

Jak wykorzystać potencjał elastycznych opcji pracy?

Z badań wynika, że coraz więcej pracodawców udostępnia swoim pracownikom opcję zdalnej pracy. Dzięki temu ich pracownicy są lepszymi pracownikami i zadowolonymi rodzicami.

Zdarza się, że potrzeba elastyczności jest tak duża wśród pracowników, że gdy pracodawca nie dostarcza tego typu komfortu, pracownicy szukają go we własnej działalności gospodarczej. Jak zauważa Marek Dmitruk, właściciel firmy MDirect Marketing Navigation www.mdirect.eu – wcześniej Dyrektor Marketingu w dużych firmach a jednocześnie tata sześciorga dzieci: 

Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Po kilkunastu latach pracy w korporacjach, zadecydowałem o założeniu własnej firmy oraz współpracy z dostawcą elastycznych przestrzeni do pracy. „Work – Life balance” jest jedną z 7 reguł, którymi kieruję się w moim biznesie.Zdecydowałem, że potrzebuję własnego, wydzielonego miejsca poza domem: zarówno do pracy własnej, roboczych spotkań z klientami i współpracownikami, video i telekonferencji czy poufnych negocjacji. Poza tym nie wiedziałem jak szybko moja firma będzie się rozwijać, więc musiałem znaleźć rozwiązanie zapewniające elastyczność (obecnego i przyszłego) zapotrzebowania na powierzchnię biurową.

Wybrałem Regusa. Postanowiłem, że będę koncentrował się na tym co potrafię najlepiej, a zapewnienie komfortowego i sprawnie działającego biura pozostawię w rękach tych, którzy się na tym znają. I nie żałuję. Moje dzieci też lubią moje biuro i lubią czasem wpaść do taty… na gorącą czekoladę".

Firma Regus zapoczątkowała korzystanie z elastycznych miejsc pracy w 1989 roku w Belgii. Od tamtej pory otworzyła placówki na całym świecie. Teraz wprowadziła nowy program członkowski, aby umożliwić pracownikom z całego świata korzystanie z bezkonkurencyjnej sieci biur, sal konferencyjnych i przestrzeni współdzielonych. Firma prowadzi ponad 1000 placówek w USA i ponad 350 w Wielkiej Brytanii. Jest właścicielem przeszło stu lokalizacji w każdym z następujących krajów: Chiny, Francja, Holandia, Indie, Japonia, Kanada, Niemcy, a także wiele centrów w innych państwach. W tym roku Regus zamierza otworzyć pierwsze centra w kolejnych krajach — od Dominikany przez Gujanę i Jamajkę aż po Tadżykistan.

Wszystkie nowe pakiety członkowskie umożliwiają dostęp do wszystkich lokalizacji Regus w ponad 120 krajach na całym świecie za miesięczną opłatą.

W każdej placówce jest dostępne bezpieczne, szybkie łącze Wi-Fi, a wsparcia udzielają pracownicy administracji i personel recepcji. Na miejscu są też pomieszczenia kuchenne oraz wiele profesjonalnych przestrzeni do produktywnej pracy, biur prywatnych i sal konferencyjnych.

Co więcej, członkowie sieci Regus mogą też korzystać na preferencyjnych warunkach z innych lokalizacji grupy IWG. Dotyczy to na przykład sieci Spaces, No18 i Signature by Regus.

 

 

Galeria
POWRÓT
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.